Mieszkanie – rynek wtórny czy deweloper?

W życiu każdej osoby przychodzi taki moment kiedy decydujemy się za zakup swojego pierwszego mieszkania. Rynek nieruchomości w Polsce oferuje wiele możliwości. Jednak pierwszą decyzję jaką należy podjąć to czy mieszkanie ma zostać zakupione na rynku wtórnym czy pierwotnym.

Mieszkanie z rynku pierwotnego

Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Jeśli chodzi o zakup mieszkania na rynku pierwotnym to można tu wymienić kilka zalet. Przede wszystkim to, że w mieszkaniu wszystko jest nowe i można od początku umeblować je po swojemu. Nowy jest oczywiście także sam budynek co oznacza, że jeszcze przez wiele lat nie będzie on wymagał remontów. Na koniec wspomnieć można także o nowoczesnej infrastrukturze. Tak jest np. we Wrocławiu. Wszystkie nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu ulokowane są w budynkach z windą. Mieszkania od dewelopera we Wrocławiu maja jednak także swoje wady. Jedną z nich jest oczywiście fakt, że na mieszkanie trzeba zdecydowanie dłużej zaczekać.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Inaczej jest w przypadku mieszkania z rynku wtórnego. W tym przypadku zamieszkać można niemal natychmiast po zakupie. Jest to bardzo istotne, gdyż w tym przypadku nie ma także konieczności wykańczania mieszkania. Rynek wtórny daje nam także możliwość zweryfikowania okolicy, gdzie chce się zakupić mieszkanie. Chodzi tu oczywiście o takie sprawy jak sklepy, przystanki autobusowe, parkingi czy przedszkola lub szkoły.

Jak zatem widać każda opcja ma swoje zalety i wady. Ta jaka opcja zakupu mieszkania zostanie wybrana zależy tylko i wyłącznie pod potrzeb i oczekiwań kupującego. Oczywiście istotny jest tutaj także budżet.

You Might Also Like