Dlaczego mieszkanie pod klucz to najlepsza opcja na zakup nowej nieruchomości

Dawniej bardzo wiele osób kupowało mieszkania z rynku wtórnego do remontu. Czasami doprowadzenie ich do stanu użyteczności trwało długie miesiące, pochłaniając tak naprawdę ogromne kwoty, wcześniej rzecz jasna nieskalkulowane w inwestycji. Teraz opcja zakupu mieszkania pod klucz jest coraz bardziej nęcąca i więcej osób z niej korzysta.

Mieszkanie pod klucz we Wrocławiu

Co tak naprawdę oznacza wykończenie mieszkania pod klucz? Tym terminem określa się taki stan nieruchomości, czy nowej inwestycji deweloperskiej, w której wykonano wszystkie brudne prace związane z wykończeniem. Mieszkanie ma zatem położone podłogi i listwy przypodłogowe, położona jest również glazura na ścianach w łazience i kuchni, oraz są pomalowane ściany. Wykończenie mieszkania pod klucz zakłada, że właściciel będzie mógł wprowadzić się praktycznie w każdym momencie. Wystarczy zatem wnieść tam jedynie swoje rzeczy osobiste oraz meble, bo wszystko inne jest już zrobione.

Plusy zakupu mieszkania pod klucz

Jakie są plusy zakupu mieszkania na takim poziomie wykończenia? Przykładowo mieszkanie pod klucz we Wrocławiu daje możliwość wprowadzenia się tuż po sfinalizowaniu inwestycji. Od razu można zagospodarować je tak, jak się o tym marzy. Nie jest konieczne wykonywanie jakichkolwiek prac remontowych czy wykończeniowych. Mieszkanie jest w stanie idealnym, nie znajdują się żadne uszkodzenia na glazurze czy podłodze, a zatem przez kilka kolejnych lat niepotrzebne będą jakiekolwiek dodatkowe prace. Wykończenie mieszkania pod klucz zakłada oczywiście, że osoba kupująca może wybrać spośród zaprezentowanych przez dewelopera materiałów, takich jak na przykład glazura do łazienki czy podłogi.

You Might Also Like